ייבוש תת רצפתי

פתרון קל ופשוט

פלמברטק - החברה המומלצת ביותר לשנת 2023

הנחה 15% בתקופת הקיץ על שירותי ייבוש תת רצפתי למתקשרים מהאתר

 072-393-9366

לפני שאנחנו מתחילים להסביר על הנושא ייבוש התת רצפתי מקצה לקצה חשוב שתדעו.
ייבוש תת רצפתי נעשה על ידי מיכון מקצועי, ידע וניסיון.
ביצוע של עבודות ייבוש תת רצפתי ללא אנשי מקצוע מוסמכים ומיכון איכותי יכול לגרום לנזקים בלי הפיכים למבנה הדרושים בשיפוץ כללי.
פלמברטק מעסיקה אך ורק אנשי מקצוע בעלי תארים ודיפלומות הנדסאים המיכון הוא ברמה הגבוה ביותר.
לכל שאלה או התייעצות אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ללא עלות במספר 072-393-9366

תעודת הסמכה תעודות הסמכה הנדסאי

ישנם מספר יתרונות משמעותיים בבחירה בייבוש תת רצפתי חכם, והם כוללים:
  1.  חיסכון כלכלי משמעותי: ייבוש תת רצפתי חכם מונע את הצורך בפירוק מרצפות או פרקט, מה שחוסך עלויות משמעותיות בשיפוץ והוצאות נלוות.

  2. מניעת הצורך במעבר דירה: משך העבודה בייבוש תת רצפתי קצר יותר מאשר בשיפוץ, מה שמאפשר לתושבים להימנע מהצורך לעבור דירה במשך התהליך.

  3. כיול לתקנים התעשייתיים: התהליך החכם של ייבוש תת רצפתי מבטיח כי הרצפה תחזור לתקן הנדרש, מה שמבטיח את איכות העבודה עם תוצאה הכי טובה.

  4. זמן תהליך קצר: בהשוואה לזמן שנדרש לשיפוץ מסורתי, ייבוש תת רצפתי חכם יכול להיות קצר בעד כ85%, מה שמקנה לכם את היכולת לשוב לשגרת היום-יום במהירות רבה יותר.

בדרך כלל בעיית רטיבות קשורה בבעיות צנרת שמתחת לרצפה אשר יכולה לסבול מסדק או נקב ולעיתים תופעה הרטיבות יכולה גם לקרות כתוצאה מחלחול מי גשמים כאשר האיטום לקוי. המים
 שהצטברו מתחילים להיספג ב”מצע” (המילוי מתחת לריצוף), מים אלה נקראים “מים כלואים” מהסיבה שאין להם אפשרות להיעלם ולהתאדות. תופעה זאת גורמת לנזקים רבים בבית לאחר שטיפלתם במקור דליפת המים נשאר לטפל בבעיית הרטיבות שנוצרה ולבצע בהקדם האפשרי תהליך ייבוש תת רצפתי

רטיבות במבנים אינה אופיינית רק לדירות ישנות, היא עלולה להופיע גם בדירות חדשות. בכל דירה שהרטיבות מופיעה היא גורמת לנזקים רבים והיא משפיעה על המראה

האסתטי של הדירה

 

מה הם הסימנים לכך שקיים מים כלואים: 

לא תמיד קל לאתר סימני הרטיבות, לפעמים סימני הרטיבות יהיו גלויים ולעתים הם יהיו סמויים מהעין. יש מספר סימנים המעידים על רטיבות בקירות או בחיפויי הרצפה. יש מקומות שבהן
אפשר לשמוע את זרימת המים בקירות, זרימה שנוצרת כתוצאה מנזילת מים הגורמת לרטיבות.
 

עליה קפילרית- כאשר אתם שמים לב למים או לכתמי מים המטפסים מן הפנלים כלפי מעלה, סביר להניח כי נוצרה שלולית של מים עומדים מתחת למרצפות והמים המחפשים מקום לפרוץ. 

המים מטפסים לאט לאט למעלה וגורמים לרטיבות בקיר. בשפה המקצועית המים העולים מעל הפנל נקראים עליה קפילרית.

אבקה לבנה (מלחים) על הרובה- בין המרצפות בקווי הרובה יופיעה אבקה לבנה שניתן לגירוד, זה מלחים של המים שרוצים לצאת מים המצע שמתחת לריצפה. 

כתמי עובש על הקירות– כתמי עובש על הקירות יכולים להעיד כי ישנה נזילה כלשהי שבגינה הוא התפתח. חשוב לבדוק כל סימן של עובש שנוצר בקירות על מנת לזהות את הסיבה להיווצרותו

נפיחות בקירות- אם אתם שמים לב שאחד מהקירות שלכם פתאום פיתח נפיחות כלשהי, יתכן בהחלט שהסיבה לכך היא נזילה

קילופי טיח- סיבה נוספת שיכולה להצביע על נזילה היא קילופי טיח. כאשר הקיר שלכם מתחיל להתקלף ללא סיבה ניכרת לעין, ככל הנראה ישנה רטיבות שנוצרת מנזילה כלשהי.

ריח של טחב- לעיתים אין שום סימן ממשי על הקירות, אך ישנו ריח טחב חזק בבית. ריח טחב חזק הוא בהחלט סיבה מספיק טובה לבחון האם יש נזילה ורטיבות בקיר כלשהו בבית, באמצעות אנשי המקצוע הרלוונטיים

חשבון מים גבוה- אם יצא לכם חשבון מים גבוה מהממוצע, יתכן מאוד שהסיבה לכך היא נזילה כלשהי בתוך הקירות או הרצפות אשר גורמת גם לרטיבות בין היתר

רטיבות במשקופים- רטיבות במשקופי הדלתות בבית

שינוי צבעים- שינוי צבעים ברובה, פרקטים, חיפוי קירות ועוד

עיוותים- פרקט מתעוות ומתנפח, צורה גלית ועוד

קירות לחים- אחד מהסימנים היותר סמויים הוא קירות לחים

הופעת מזיקים- נוזלים ומים מושכים מקקים, נמלים טרמיטים. אם לא מטפלים במקור הנזילה ובמים הכלואים יכול להיות שתזדקקו בשלב מסוים גם להדברה.

עובש

באילו מקרים נגרם רטיבות תת רצפתית

גשם- איטום לקוי גורם לחילול מי גשמים למבנה הבניין ומוביל למילוי הריצפה. נדרש לתקן את הליקוי ולבצע שאיבה מבוקרת של המים הכלואים.

 פיצוץ צנרת- במקרים של פיצוצי צנרת או פצע בצינור הגורם לנזילה והצטברות של נוזלים בדירה

הצפה של מרזבים- זה אומנם בעיה פשוטה אבל אם לא מפנים את הפסולת מהמרזבים והיא אינה מפנה את המים, המים מתפזרים במבנה המגורים ומגיעים לחומר מילוי מתחת לרצפה ואז זה הופך לבעיה יותר רצינית.

ליקוי בקווי ניקוז- כמו שקיימים ליקויים באיטום מבנה לפעמים גם קיים בליקוי של קווי ניקוז הגורם לנזילות וללכידת נוזלים מתחת לריצפה. חשוב לדעת שזה אינו מים נקיים ובכך נגרם נזק סבבתי של ריח חריף של צרכים ונזק בריאותי של חיידקים ומקורו זיהום. נדרש לטפל בזה מיידיתת אתם מוזמנים להתקשר אלינו.

נזילה מהשכנים- המון מקרים בהן המים הכלואים בדירה נגרמים מנזילה מהשכנים למעלה, כך שאם לא מצאתם את המקור הנזילה רצוי גם לבדוק את האופציה הזאת.

 

 לאחר שתוקן מקור הנזילה ב100% נדרש לבצע תהליך ייבוש תת רצפתי
  כיום יש 2 שיטות לבצע תהליך ייבוש אחת השיטה במסורתית והישנה והשניה שיטת ייבוש של פלמברטק עם מכונות מתקדמות.
שיטה מסרותית: שיפוץ כללי בה מפרקים את הריצוף בימי הקיץ וממתינים מספר שבועות לייבוש המצע לאחר מכן מתקנים ריצוף מחדש, בשיטה הזאת יש מגוון חסרונת כמו עלויות משמועיות לשיפוץ כללי, לא ניתן לחיות בבית שמבצעים בו את השיפוץ, תהליך שלא מחייב לתוצאות מקסימליות, יכול להגרם לעוד דברים בדירה בתהליך שיפות פולשני.

שיטת פלמברטק: תחילה השיטה במסורתית היא לפרק לבצע שיפוץ באמצעות פירוק הבלטות לחכות שהמצע התייבש והתקנת ריצוף חדש, ששיטה בעלת חסרונות רבים בעלויו

 מתבצע תהליך מיפוי של המבנה ובאמצעות מכשירים מתקדמים לאיתור רטיבות ולחות נבנה תוכנית עם נתונים הדירה, לאחר הקמת התוכנית מבצעים התקנת מכונה/מכונות תלוי בכתמות השטח ומבצעים כמה נקודות בריצפה. תחילה יונקים את כל המים למיכלים ולאחר מכן מדוחסים אוויר חם לייבוש, תהליך שלוקח 10 ימים עד כמה שבועות תלוי בפרויקט.

 בסיום התליך מבצע בדיקה ומונפק תעודה אחריות שהמצע מתחת לריצוף עומד בתקן הישראלי.
היתרונות רבים יש בתהליך זה קודם כל בעלויות נמוכות מול שיפוץ כללי, נזק מינמלי לדירה, אפשר לחיות בדירה תוך כדי תהליך הייבוש, תוצאה מקסימלית, קיים אחריות.

 

:סוגי רצפות וחיפויים מה חשוב לדעת:

קרמיקה

שיש

גרניט פורצלן

פרקט למינציה

פרקט עץ

שטיח מקיר לקיר

בטון


:סוגי מילוי

סומסום

חול

כל סוג ריצפה ומילוי ובמיוחד הקומבינציות בניהם דורש התייחסות שונה בשיטת הבדיקה ואבחנה, תהליך הייבוש, מיכון מותאם ו/או ציוד נלווה, תדירות של הפעלת המכונות ועוד..


בפלמברטק פיתחנו שיטות
ייחודיות לכל מקרה על מנת לבצע את התוצאות הטובות ביותר והמהירות הגבוה ביותר.

 

למה חשוב לבצע תהליך ייבוש תת רצפתי בהקדם האפשרי?

 הנזקים שעלולים להיווצר במידה ולא נטפל בבעיית הרטיבות במהירות הנדרשת:

נזק בריאותי- מבנים עם בעיות רטיבות מהווים מקור גידול לעובש. עובש הוא סוג של פטריה המתפשטת באמצעות נבגים. נבגים אלה קיימים באוויר ומתפתחים בקלות תחת תנאים של לחות. הסכנה המשמעותית של עובש היא שהוא פוגם באיכות האוויר שאנו נושמים ותתבטא ריח רע, אלרגיות, דלקות בעיניים, אסתמה ועוד.

נזק למבנה- המים ידועים בתכונה של כושר המסה גבוהה, אם לא נפעל במהירות לטפל בבעיה המים יעשו נזק לטיח לצבע ולבטון, כידוע בתוך הבטון הקונסטרוקטיבי יש ברזלים (בטון מזוין) המים אשר יגיעו לברזלים אלה יגרמו להם להחליד וכך יגרם נזק בלתי הפיך.

נזק למערכות התקשורת והחשמל- המים שיחלחלו למערכות ועלולים לפגוע בהם, מים גם מוליכים חשמל. במידה ויש תקלה בכבל חשמל המים שיגיעו אליו יחשמלו ויגרמו לסכנת חיים.

נזק לערך הדירה- המבנה נפגע? ערך הדירה יורד ככל שתחכו יותר ויותר הנזק ילך ויחמיר ואיתו ערך מחיר הדירה יפגע

נזק לשכנים- הרטיבות הנוצרת אצלכם בדירה עלולה להתפשט אל השכנים ולכן תהיו חשופים לתביעות עבור הנזק שיגרם בדירתם

  


מיכון ומכשור
 מוזני לחות- מדדים לבדיקת לחצי מים, רטיבות תת רצפתי, רטיבות בקירות על ידי דגימות.

פורטימטר

סופח לחות

בלאוור


משאבה יעודית לייבוש תת קצפתי 2 סוגי מכונות

משאבה השקטה ביותר  הקיימת בשוק העולמי משאבה גרמנית
.למשאבה הנ”ל קיימת תכונה שניתן לחבר אותה על פי 3 עוצמות
עוצמת האקוסטיקה של המוכנה נגזרת לפי כוח עוצמת המכונה שמכוונים אותה

 

תהליך הבדיקה

התקן הישראלי מס 1555 מתיר ששיעור הרטיבות ב”מצע” חול מתחת לריצוף תהיה 6 אחוז לכל היותר וב”מצע” מסוג סומסום תהיה 3 אחוז לכל היותר.

בתחילת תהליך ייבוש הרטיבות אנו נגיע לביתכם ונעשה בדיקה ע”י מס קידוחים ונאמוד את כמות המים הכלואים מתחת לריצוף.

בדיקה זאת הינה בדיקה הכרחית על מנת להכין תוכנית עבודה לתהליך שיקום המבנה כך נוכל להעריך את משך הזמן וסוג המכשור הנדרש.

בתוצאות הבדיקה יכול להתקבל אחוזי לחות נמוכים ולכן לא יהיה צורך בייבוש כלל

 
 התקנה המכשור- ייבוש תת רצפתי

לפי תוצאות הבדיקה שלקחנו נוכל לדעת למפות את שטח הבית ולדעת את האזורים היותר רטובים, נבצע קידוחים בקטר 50 מ”מ במרצפות בודדות (נשתדל לבצע את הקידוחים באזורים מוסתרים, מתחת לשולחן מיטה שידה וכו’) אל החורים שקדחנו נכניס צינורות באותו הקוטר ואותם נחבר למכשיר הייבוש, מכשיר הייבוש הוא מכשיר רב עוצמה אשר יונק את המים
הכלואים מתחת לריצוף.

 

סיום התהליך-

בסוף התהליך על מנת שנדע שהגענו לרמת אחוזי לחות המותרת לפי התקן ונפטרנו מבעיית המים הכלואה מתחת לרצפה, אנו נצטרך לבצע בדיקה נוספת של אחוזי הלחות, במידה ולא הגענו אל היעד הנדרש אנו נמשיך בתהליך הייבוש ורק שהתוצאה נמוכה מהתקן נוכל לדעת בוודאות שסיימנו את התהליך

 בסיום התהליך ישלח אליכם דוח מפורט על אופן ביצוע העבודה

 

עלויות ומחירים – מחירי ייבוש תת רצפתי משתנים בהתאם לאותו סוג עבודה, מיכשור, כמות משאבות, רמת מקצועיות ועוד

 

טווח מחיר הינו 70 – 120 ש”ח למטר (לא כולל מע”מ). 
 בנוסף קיים אצלנו מגוון מבצעים והטבות ללקוחות פרטים ועסקיים. 
להצעת מחיר מדויקת וייעוץ מקצועי אתם מוזמנים להתקשר אלינו עכשיו: 072-393-9366


מה צריך לעשות אחרי הטיפול –
אם נדרש לסגור את חורי הקדיחה שדרכם נשאבו המים.

להיות קשובים לנזילות וריטיביות, אם אתם נתקלים בלחות לא ברורה או מים באיזורים שונים במבנה לא להיות אדישים לבדוק את מקום ההרטיבות ולטפל באיטום או החלפת הצנרת למניעת נזק גדול יותר. אבל נוצר נזק של רטיבות תת רצפתית אנחנו כאן בשבילכם.
 

 -המלצות וסירטונים מלקוחות: 

   שאיבת מים מתחת לריצוף מכונה לייבוש מים מתחת לריצוף

צור קשר
בחירה מושכלת של צוות מיומן

חברתנו היא חברה מנוסה ומקצועית העוסקת בייבוש רטיבות. אנו נספק לכם את התוצאה הטובה ביותר אודות לידע והמכשור המתקדם ביותר הקיים לרשותנו.
השאירו פרטים או התקשרו עכשיו

שאלות ותשובות ייבוש תת רצפתי

במקרה של נזילה הרטיבות עשויה להישאר כלואה זמן רב ואף להתפשט לאזורים אחרים בבית. זו עשויה להעלות גם על הפאנלים והקירות, לגרום להיווצרות עובש וחיידקים. על כן חשוב להזמין שירותי ייבוש תת רצפתי למהר את התהליך ולמנוע מהרטיבות להתפשט.

הרטיבות יכולה להתייבש מעצמה אם איננה רבה וגם זה עשוי לקחת זמן. בדרך כלל היא תהיה כלואה זמן רב מבלי להתייבש ואף עשויה להתפתח לקירות ואזורים נוספים ולכן לא מומלץ לחכות.

הייבוש מתבצע באמצעות קידוח חורים במכונות אסטרטגיים בריצוף, חיבור המכונות והחדרת אוויר חם לייבוש המצע שמתחת לריצוף.

כן. הליך הייבוש התת רצפתי אינו מפריע לשגרת החיים ואינו מצריך מהדיירים לפנות את הדירה.

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר

5/5 - (20 votes)
Skip to content