Loading...

ייבוש תת רצפתי

פתרון קל ופשוט
ייבוש תת רצפתי

הכירו את פתרון ייבוש תת רצפתי

בדרך כלל בעיית רטיבות קשורה בבעיות צנרת שמתחת לרצפה אשר יכולה לסבול מסדק או נקב ולעיתים תופעה הרטיבות יכולה גם לקרות כתוצאה מחלחול מי גשמים כאשר האיטום לקוי.        המים שהצטברו מתחילים להיספג ב"מצע" (המילוי מתחת לריצוף), מים אלה נקראים "מים כלואים" מהסיבה שאין להם אפשרות להיעלם ולהתאדות. תופעה זאת גורמת לנזקים רבים בבית לאחר שטיפלתם במקור דליפת המים נשאר לטפל בבעיית הרטיבות שנוצרה ולבצע בהקדם האפשרי תהליך ייבוש תת רצפתי.

מה הסימנים לרטיבות :

רטיבות במבנים אינה אופיינית רק לדירות ישנות, היא עלולה להופיע גם בדירות חדשות. בכל דירה שהרטיבות מופיעה היא גורמת לנזקים רבים והיא משפיעה על המראה האסתטי של הדירה.

איתור רטיבות

איך אפשר לאתר את סימני הרטיבות?

לא תמיד קל לאתר סימני הרטיבות, לפעמים סימני הרטיבות יהיו גלויים ולעתים הם יהיו סמויים מהעין. יש מספר סימנים המעידים על רטיבות בקירות או בחיפויי הרצפה. יש מקומות שבהן אפשר לשמוע את זרימת המים בקירות, זרימה שנוצרת כתוצאה מנזילת מים הגורמת לרטיבות.

עליה קפילרית- כאשר אתם שמים לב למים או לכתמי מים המטפסים מן הפנלים כלפי מעלה, סביר להניח כי נוצרה שלולית של מים עומדים מתחת למרצפות והמים המחפשים מקום לפרוץ. המים מטפסים לאט לאט למעלה וגורמים לרטיבות בקיר. בשפה המקצועית המים העולים מעל הפנל נקראים עליה קפילרית.                                         

כתמי עובש על הקירות– כתמי עובש על הקירות יכולים להעיד כי ישנה נזילה כלשהי שבגינה הוא התפתח. חשוב לבדוק כל סימן של עובש שנוצר בקירות על מנת לזהות את הסיבה להיווצרותו

נפיחות בקירות- אם אתם שמים לב שאחד מהקירות שלכם פתאום פיתח נפיחות כלשהי, יתכן בהחלט שהסיבה לכך היא נזילה

קילופי טיח- סיבה נוספת שיכולה להצביע על נזילה היא קילופי טיח. כאשר הקיר שלכם מתחיל להתקלף ללא סיבה ניכרת לעין, ככל הנראה ישנה רטיבות שנוצרת מנזילה כלשהי.

ריח של טחב- לעיתים אין שום סימן ממשי על הקירות, אך ישנו ריח טחב חזק בבית. ריח טחב חזק הוא בהחלט סיבה מספיק טובה לבחון האם יש נזילה ורטיבות בקיר כלשהו בבית, באמצעות אנשי המקצוע הרלוונטיים

חשבון מים גבוה- אם יצא לכם חשבון מים גבוה מהממוצע, יתכן מאוד שהסיבה לכך היא נזילה כלשהי בתוך הקירות או הרצפות אשר גורמת גם לרטיבות בין היתר.

ייבוש תת רצפתי
מצלמה לאיתור נזולות

למה חשוב לבצע את הייבוש?

הנזקים שעלולים להיווצר במידה ולא נטפל בבעיית הרטיבות במהירות הנדרשת:

נזק בריאותי- מבנים עם בעיות רטיבות מהווים מקור גידול לעובש. עובש הוא סוג של פטריה המתפשטת באמצעות נבגים. נבגים אלה קיימים באוויר ומתפתחים בקלות תחת תנאים של לחות. הסכנה המשמעותית של עובש היא שהוא פוגם באיכות האוויר שאנו נושמים ותתבטא ריח רע, אלרגיות, דלקות בעיניים, אסתמה ועוד.

נזק למבנה- המים ידועים בתכונה של כושר המסה גבוהה, אם לא נפעל במהירות לטפל בבעיה המים יעשו נזק לטיח לצבע ולבטון, כידוע בתוך הבטון הקונסטרוקטיבי יש ברזלים (בטון מזוין) המים אשר יגיעו לברזלים אלה יגרמו להם להחליד וכך יגרם נזק בלתי הפיך.

נזק למערכות התקשורת והחשמל- המים שיחלחלו למערכות ועלולים לפגוע בהם, מים גם מוליכים חשמל. במידה ויש תקלה בכבל חשמל המים שיגיעו אליו יחשמלו ויגרמו לסכנת חיים.

נזק לערך הדירה- המבנה נפגע? ערך הדירה יורד ככל שתחכו יותר ויותר הנזק ילך ויחמיר ואיתו ערך מחיר הדירה יפגע

נזק לשכנים- הרטיבות הנוצרת אצלכם בדירה עלולה להתפשט אל השכנים ולכן תהיו חשופים לתביעות עבור הנזק שיגרם בדירתם

השיטה והתהליך

של ייבוש רטיבות כלואה

בדיקה-

בתחילת תהליך ייבוש הרטיבות אנו נגיע לביתכם ונעשה בדיקה ע"י מס קידוחים ונאמוד את כמות המים הכלואים מתחת לריצוף.

בדיקה זאת היא בדיקה הכרחית על מנת להכין תוכנית עבודה לתהליך שיקום המבנה כך נוכל להעריך את משך הזמן וסוג המכשור הנדרש.

בתוצאות הבדיקה יכול להתקבל אחוזי לחות נמוכים ולכן לא יהיה צורך בייבוש כלל                                        

התקן הישראלי מס 1555 מתיר ששיעור הרטיבות ב"מצע" חול מתחת לריצוף תהיה 6 אחוז לכל היותר וב"מצע" מסוג סומסום תהיה 3 אחוז לכל היותר.

התקנה המכשור- ייבוש תת רצפתי

לפי תוצאות הבדיקה שלקחנו נוכל לדעת למפות את שטח הבית ולדעת את האזורים היותר רטובים, נבצע קידוחים בקטר 50 מ"מ במרצפות בודדות (נשתדל לבצע את הקידוחים באזורים מוסתרים, מתחת לשולחן מיטה שידה וכו') אל החורים שקדחנו נכניס צינורות באותו הקוטר ואותם נחבר למכשיר הייבוש, מכשיר הייבוש הוא מכשיר רב עוצמה אשר יונק את המים הכלואים מתחת לריצוף.

סיום התהליך-

בסוף התהליך על מנת שנדע שהגענו לרמת אחוזי לחות המותרת לפי התקן ונפטרנו מבעיית המים הכלואה מתחת לרצפה, אנו נצטרך לבצע בדיקה נוספת של אחוזי הלחות, במידה ולא הגענו אל היעד הנדרש אנו נמשיך בתהליך הייבוש ורק שהתוצאה נמוכה מהתקן נוכל לדעת בוודאות שסיימנו את התהליך

בסיום התהליך ישלח אליכם דוח מפורט על אופן ביצוע העבודה.

מכונה לייבוש תת רצפתי

ייבוש תת רצפתי 

מים שכלואים תחת ריצוף מהווים בעיה חמורה. מדובר על בעיה שיכולה לגרום נזקים רבים לכל בית לרבות נזק לפאנלים שבבית, נזק לריצוף, עובש, רטיבות בקיר, רטיבות בתקרה של השכנים במידה ומדובר על בניין דירות משותף ועוד. לכן, בכל מקרה שבו עולה חשד לרטיבות תחת מרצפות חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע מומחים בתחום ייבוש תת רצפתי, אשר יבדקו האם אכן יש רטיבות כלואה תחת המרצפות ובמקרה שמתברר שאכן כך המצב, יעניקו את המענה הטוב ביותר לבעיה.

מתי יש צורך בייבוש תת רצפתי?

אם אתם תוהים מהי בעצם רטיבות מתחת לריצוף הרי שמדובר על מים שכלואים מתחת לפאנלים ולריצוף של הבית וכן היא יכולה להתרחש במרפסת או בחצר.  הסיבות לרטיבות המדוברת יכולות להיות רבות, כך לדוגמא: בשל הצפה שהתרחשה בבית, פיצוץ בצנרת או אפילו סתימה בצנרת הביוב. כמו כן, לא פעם בשל כשלי איטום בחדרי אמבטיה, מצטברים מים על גבי הרצפה והם נכנסים לתוך חריצים המצויים שבין המרצפות. מכיוון שמשתמשים בחדר האמבטיה באופן שוטף, המים אשר מחלחלים למטה לא מספיקים להתייבש ועל כן הם יכולים לגרום לרטיבות תחת המרצפות.

כיצד מייבשים רטיבות מתחת לרצפות?

רטיבות ברצפות היא משהו שיש לטפל בו מיד כאשר מגלים שהיא קיימת שכן, אי טיפול ברטיבות מעין זאת עלול ליצור נזק. בעבר, הפתרון לרטיבות תחת המרצפות היה לפתוח את הריצוף באזורים אשר חושדים כי תחתם מצויה הרטיבות ולאחר מכן לחכות שהמים יתייבשו, אך כיום יש פתרון אחר שנקרא ייבוש תת רצפתי אשר מאפשר לייבש מים כלואים בלי להרים את המרצפות. כל שיש לעשות זה לקדוח במקומות אסטרטגיים בחריצים שבין המרצפות ואז לשאוב ולבייש את המים עם המכשור הרלוונטי.

באמצעות שיטה זאת ניתן לבצע ייבוש חול רטוב או ייבוש מצע סומסום אשר מצויים תחת המרצפות. כמובן שחשוב מאוד לבצע את ההליך על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. פלמבר טק מהווים את אנשי המקצוע האמינים, המקצועיים והטובים ביותר בתחום ייבוש תת רצפתי.

למה כדאי לבצע ייבוש תת רצפתי בשיטה הזאת?

ייבוש תת רצפתי שמתבצע בשיטה של פלמבר טק אינו דורש כאמור הוצאה החוצה של מרצפות הביתה, וחיפוש אחר מקור הנזילה תוך גרימת בלגן ולכלוך רב. באמצעות המכשור המתקדם של פלמבר טק – על ידי  קדיחת חורים שמתבצעת במקומות נסתרים בית, ניתן למצוא את מקור הנזילה ולשאוב את המים בקלות ובמהירות ללא בלגן ולכלוך גדולים. כל הקידוחים יהיו בקוטר של עד 50 מ"מ והם יתבצעו במקומות שבכל מקרה אינם גלויים לעיין כמו תחת ספות או מיטות או רהיטים אחרים שנמצאים במקום בצורה קבועה.

עד איזו רמה צריך לייבש תחת המרצפות?

סיום תהליך הייבוש מתרחש כאשר מגיעים אל רמת אחוזי הלחות אשר מותרת על פי התקן הישראלי הקובע כי שיעור הרטיבות המותרת (רמה כזאת של רטיבות אינה גורמת נזקים ואין בה כל בעיה) הוא 6 אחוזי לחות כאשר מדובר על מצע חול, ו – 3 אחוזי לחות כאשר מתחת לריצוף ישנו מצע סומסום. בכדי לוודא שלאחר הייבוש מצב המים מתחת למרצפות אכן עומד בתקן, מתבצעת בדיקה נוספת של כמות הלחות, ובמידה ויתברר שעדיין רמת הלחות גבוהה מן התקן המותר, אנשי החברה ימשיכו לייבש את הלחות באמצעות המכשור עד שיגיעו אל התוצאה הרצויה. לאחר סיום העבודה והחזרת המצב כמו שהיה, ישלח אליכם דו"ח ובו פירוט מלא על אופן ביצוע העבודה, ואת תוצאת הבדיקה הסופית אשר מראה כי אחוזי הלחות לאחר הטיפול עומדים בתקן הישראלי כמו שצריך.

למה חשוב לבחור בחברה כמו פלמבר טק לייבוש המים?

עבודת הייבוש אשר מתבצעת באמצעות המכשירים המתקדמים שאינם דורשים עקירת המרצפות מהבית, דורשת שימוש עם כלים מיוחדים ומצריכה ידע וניסיון בכדי לתפעל אותם כמו שצריך בכדי שלא לגרום לנזקים למרצפות וקדיחות שאינם אסתטיות. לכן, אם בחרתם לבצע ייבוש מים מתחת לריצוף, שימו לב שאתם בוחרים בחברה כמו פלמבר טק אשר מחזיקה בידע הדרוש ובניסיון רב בתחום שיוכל לסייע להם לבצע את העבודה בבית שלכם בצורה הטובה, היעילה והמהירה ביותר, בכדי שתוכלו לחזור ולחיות בבית כמו בעבר בצורה המהירה ביותר

 

מה החשיבות של ביצוע ייבוש תת רצפתי?

במקרים רבים אנשים נותנים לשגרת החיים שלהם להימשך, והיא לא מאפשרת להם זמן להתעסק עם בעיות ותקלות המופיעות בבית. אולם, כדאי לדעת כי במקרה של רטיבות ברצפה, לא מדובר על משהו שאפשר להזניח או לחכות אתו יותר מדי זמן. הסיבה לכך היא שמפגע הקשור ברטיבות הוא משהו שיכול להוות סכנה בריאותית של ממש עבור האנשים שנחשפים אליו. במקרה שלא מטפלים בזמן ברטיבות, עד מהרה יכול להתפתח במקום סימני עובש אשר משפיע על מערכת הנשימה לרעה, ויכול לגרום לתגובות אלרגניות קשות בעור. במקרים חמורים יותר, חשיפה לרטיבות ועובש עלולה לגרום אפילו לפגיעות נוירולוגיות כאלה ואחרות, ואפילו למוות.

 

למה כדאי לכם לבצע את הייבוש והתיקון של הרטיבות בהקדם?

מעבר לכך שמדובר על מפגע בריאותי כפי שנכתב, הרטיבות מחלחלת אט אט אל תשתיות המבנה, מפוררת ומחלישה בצורה משמעותית את הבטון וברזל שבתוכו, וגורמת למבנה להיות חלש הרבה יותר. בסופו של דבר המצב יכול להגיע גם לכך שתהיה סכנה אמיתית להתחלה של קריסת היסודות של המבנה. בנוסף, כאשר הרטיבות קיימת זמן ממושך, נוצר מפגע אסתטי חמור אשר בא לידי ביטוי בקילופים של הטיח ובבועות על גבי הצבע בקירות. חשוב לזכור גם שככל שהטיפול מתבצע מהר ומוקדם יותר, כך הבעיה עדיין קטנה יותר, ולאחר שתבצעו את הייבוש כמו שצריך, תוכלו לטפל בה בצורה קלה וזולה הרבה יותר מאשר במקרה שהרטיבות כבר גרמה לבעיות וליקויים נוספים בבית.

 

פלמבר טק – הכתובת שלכם לייבוש תת רצפתי יעיל

כפי שנכתב, פלמבר טק מחזיקה בידע ובניסיון הנדרש בשביל לבצע ייבוש מים שתחת לריצוף בצורה היעילה והמקצועית ביותר. כמו כן, כאשר אתם בוחרים בחברה כמו פלמבר טק, אתם נהנים מאנשי מקצוע אשר יודעים לעשות את העבודה בצורה המהירה והיעילה ביותר, בזכות הניסיון הרב שצברו אנשי החברה בעבודות קודמות. כך, תוכלו לצמצם את הפגיעה באיכות החיים הנגרמת במהלך תהליך הייבוש, ולדאוג לכך שתוכלו להמשיך בשגרת החיים שלכם בצורה שכמעט ולא תפגע כתוצאה מתהליך הייבוש אשר מתרחש באותו הזמן בתוך הבית שלכם.  

צור קשר
בחירה מושכלת של צוות מיומן

חברתנו היא חברה מנוסה ומקצועית העוסקת בייבוש רטיבות. אנו נספק לכם את התוצאה הטובה ביותר אודות לידע והמכשור המתקדם ביותר הקיים לרשותנו.
השאירו פרטים או התקשרו עכשיו

שאלות ותשובות ייבוש תת רצפתי

במקרה של נזילה הרטיבות עשויה להישאר כלואה זמן רב ואף להתפשט לאזורים אחרים בבית. זו עשויה להעלות גם על הפאנלים והקירות, לגרום להיווצרות עובש וחיידקים. על כן חשוב להזמין שירותי ניקוי תת רצפתי למהר את התהליך ולמנוע מהרטיבות להתפשט.

הרטיבות יכולה להתייבש מעצמה אם איננה רבה וגם זה עשוי לקחת זמן. בדרך כלל היא תהיה כלואה זמן רב מבלי להתייבש ואף עשויה להתפתח לקירות ואזורים נוספים ולכן לא מומלץ לחכות.

הייבוש מתבצע באמצעות קידוח חורים במכונות אסטרטגיים בריצוף, חיבור המכונות והחדרת אוויר חם לייבוש המצע שמתחת לריצוף.

כן. הליך הייבוש התת רצפתי אינו מפריע לשגרת החיים ואינו מצריך מהדיירים לפנות את הדירה.

5/5 - (20 votes)